14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej w Strzyżewie w gminie Łuków. Doszło tam do pożaru około 6 hektarów poszycia leśnego, młodnika oraz wrzosowiska. Ogień pojawił się we wtorek 17 maja. Dogaszanie pogorzeliska trwało dwa dni.

  Zgłoszenie o pożarze lasu w Strzyżewie nadeszło 17 maja około godziny 16.37. Po przybyciu na miejsce stwierdzono rozległy pożar poszycia leśnego, młodnika oraz wrzosowiska. W kilkugodzinnych działaniach gaśniczych brało udział w sumie 75 ratowników. Na miejscu zdarzenia interweniowały: 3 zastępy z KP PSP Łuków, 2 zastępy z OSP KSRG Gręzówka, OSP Gołaszyn, OSP Turze Rogi, OSP Łazy, OSP Biardy, OSP KSRG Dąbie, OSP KSRG Karwów, 2 zastępcy z OSP KSRG Wierzejki oraz OSP KSRG Trzebieszów.

  W ostatnim czasie co kilka dni dochodzi do pożarów ściółki leśnej i trwa. 7 maja ogień pojawił się przy drodze leśnej prowadzącej do miejscowości Jamielne. Pożar gasili strażacy z OSP Stoczek Łukowski. Trzy dni później zaś ich jednostka została zadysponowana do pożaru ściółki leśnej w miejscowości Borki.