Radny Robert Dołęga wystosował zapytanie do burmistrza Łukowa o zasady na jakich ŁKS Orlęta Łuków korzysta z obiektów zlokalizowanych przy ul. Warszawskiej 15. Chodziło mu głównie o koszty utrzymania budynku oraz kto „czerpie korzyści finansowe z reklam umieszczonych na terenie kompleksu sportowego” administrowanego przez OSiR.

  Teren, na którym znajduje się stadion jest własnością miasta. Administruje nim Ośrodek Sportu i Rekreacji. ŁKS Orlęta Łuków korzysta z tego terenu i pomieszczeń bezpłatnie, na podstawie umowy zwartej w maju 2020 roku. Umowę podpisał klub i OSiR, za zgodą władz miasta. W poprzednich latach z klubem zawierane były podobne umowy.

  Łukowski klub nie partycypuje w kosztach utrzymania obiektów przy ul. Warszawskiej 15, które w skali roku wynoszą około 170 tys. zł. Na tę kwotę składają się wydatki związane m.in. z rachunkami za prąd, gaz i wodę oraz wynagrodzenie dla trzech osób.

  W związku z zapisem w umowie, zyski z reklam umieszczonych na stadionie trafiają do budżetu Łukowskiego Klubu Sportowego Orlęta Łuków.