W Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie rozstrzygnięto przetarg na wybór wykonawcy budowy trzech rond w Łukowie. Nie udało się natomiast wybrać firmy, która zajęłaby się remontem nawierzchni na ulicy Al. Wojska Polskiego.

  Zadanie obejmujące budowę rond oraz przebudowę  ulicy Al. Wojska Polskiego, na które władze powiatu otrzymały 14 mln 250 tys. zł z Rządowego Funduszu Polski Ład, podzielono na trzy części. Na realizację dwóch części tego zadania udało się wybrać wykonawcę. To firma STRABFG. Zgodnie ze złożoną przez tę firmę ofertą, za rozbudowę i przebudowę odcinka ulic Przemysłowej – Popiełuszki i budowę tam dwóch rond przy skrzyżowaniach z ulicami Międzyrzecką i Brzóski powiat zapłaci blisko 8 mln 900 tys. zł. Natomiast budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Radzyńskiej z trzecim odcinkiem tzw. małej obwodnicy Łukowa będzie kosztować około 5 mln zł.

  Po otwarciu ofert zdecydowano się na unieważnienie przetargu w części dotyczącej przebudowy Al. Wojska Polskiego, czyli pierwszego odcinka tzw. małej obwodnicy Łukowa. Na to zadanie nie wystarczyło już pieniędzy zabezpieczonych w budżecie. Na całe zadanie bowiem, obejmujące trzy jego części, przeznaczone było w sumie 15 mln zł: 14 mln 250 tys. zł z Polskiego Ładu oraz 750 tys. zł ze środków własnych powiatu. Przetarg na tą część zadania ma być powtórzony. Władze powiatu będą miały na przebudowę Al. Wojska Polskiego około 1 mln 100 tys. zł.