W minioną sobotę została rozegrana 3 runda Drużynowych Mistrzostw Polski II Ligi Podnoszenia Ciężarów. Impreza odbyła się w Zespole Szkół w Staninie, a organizatorem była Gmina Stanin i Olimpijczyk Łuków. 

  Na tych zawodach Olimpijczyk Łuków podejmował KSS Husarię Lubraniec. Łukowianie zdecydowanie zwyciężyli rezultatem 1775,10 : 1363,63 pkt. Tym sposobem zespół z Łukowa wywalczył 2 punkty i awansował do 4 rundy play off, która zdecyduje kto w przyszłym sezonie  wystąpi w najwyższej klasie rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski.

  W zespole z Olimpijczyka wystąpili:

1. Emilia Rechul 364,04 pkt.

2. Robert Dołęga 327,24 pkt.

3. Mateusz Zawisza 314,88 pkt.

4. Andżelika Młynarczyk 276,35 pkt.

5. Julia Linkiewicz 251,66 pkt.

6. Błażej Borkowski 240,93 pkt.

Na uwagę zasługuje występ wychowanka Husarii Lubraniec Kacpra Filipiaka, który ustanowił aż 4 rekordy Polski w kat. 67 kg młodzików.

Robert Dołęga: „Już w zeszłym roku od zastępcy wójta Sławomira Rzymowskiego otrzymałem propozycję aby w Staninie zorganizować zawody w podnoszeniu ciężarów. Nadarzyła się okazja i skorzystaliśmy z zaproszenia. I jeśli władzom gminy Stanin spodobała się impreza, z chęcią tam wrócimy i zorganizujemy kolejne zawody. Miła atmosfera, wsparcie i życzliwość wielu ludzi spowodowała zainteresowanie dzieci podnoszeniem ciężarów, które może sprawić, że właśnie tam powstanie filia naszego klubu… Ale to melodia przyszłości. Dzisiaj gratuluję zawodnikom Olimpijczyka fantastycznego występu, a Wójtowi Krzysztofowi Kazanie, Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Anecie Rosie i Pani Dyrektor Zespołu Szkół W Staninie Izabeli Gromadzie składam serdeczne podziękowania za wszelką pomoc w organizacji 3 Rundy Drużynowych Mistrzostw Polski.