Prawie 70 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli łukowscy policjanci i celnicy z Białej Podlaskiej. Taką ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych ukrył w swoim domu 49-latek z gm. Serokomla. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości bezakcyzowych papierosów Skarb Państwa straciłby niemal 65 tysięcy złotych.

12 kwietnia łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej pojechali do jednego z domów w gminie Serokomla. Z informacji jakie mieli funkcjonariusze wynikło, że mieszkający tam 49-latek przechowuje w swoim mieszkaniu papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. W trakcie przeszukania mieszkania i budynku gospodarczego policjanci znaleźli prawie 70 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 49-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że kupił te papierosy na „własny użytek”.

Mężczyzna został  zatrzymany, a papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczone. Jak ustalili funkcjonariusze straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą niemal 65 tysięcy złotych. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.