129 zawodniczek i zawodników spotkało się w Piotrowicach, by rywalizować w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów.

Z łukowskiego Klubu Olimpijczyka wystartowali; Oliwia Markiewicz, Patrycja Domańska, Julia Linkiewicz, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz, Kacper Nowosielski i Kacper Lasecki. Najlepiej zaprezentowały się Oliwia, Julia i Błażej, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych, a Piotr i Patrycja wywalczyli srebrne medale. Dodatkowo Błażej Borkowski został najlepszym młodzikiem gromadząc 237,6 pkt., wygrywając z kolegą klubowym  Piotrem Zachoszczem.

Julia Linkiewicz w klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe wywalczyła drugie miejsce wśród juniorek młodszych.