Muzeum Regionalne w Łukowie w okresie przedświątecznym zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach wielkanocnych. Uczestnicy będą tworzyć wielkanocne pisanki, tradycyjne palemki oraz wiosenne kwiaty z bibuły.

  Podczas warsztatów każdy uczestnik pozna niezwykłą historię pisanki i palmy wielkanocnej, zapozna się z metodami zdobienia jajek, wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych lub kwiatów z bibuły. Samodzielnie ozdobi jajko, mając możliwość skorzystania z szerokiej palety ozdób, barw oraz akcentów wielkanocnych lub wykona tradycyjną palmę wielkanocną. Własnoręcznie wykonaną pracę będzie można zabrać do domu.

  Tegoroczne zajęcia mogą się odbyć zarówno w budynku muzeum, łącznie ze zwiedzaniem wystaw muzealnych, jak i w formie wyjazdowej w świetlicach, szkołach i placówkach oświatowych. Warsztaty odbędą się w dniach 21 marca – 13 kwietnia 2022 r. Poprowadzi je twórca ludowy pani Edyta Sak. Szczegóły i zgłoszenia w gmachu muzeum lub pod telefonem (25) 798 27 16. Koszt zajęć – 7 zł od osoby.