Od poniedziałku 21 marca zmieniły się godziny pracy Miejskiego Punktu Pomocy dla Ukraińców przebywających w Łukowie. Punkt funkcjonujący przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Browarnej, funkcjonuje teraz w godzinach od 12.00 do 16.00.

  W punkcie wydawana jest pomoc rzeczowa w postaci żywności i artykułów przemysłowych oraz odzieży. Obywatele Ukrainy chcący skorzystać z pomocy powinni wcześniej zgłosić się do Punktu Informacyjnego w Urzędzie Miasta, gdzie otrzymają kupon upoważniający do odbioru potrzebnych rzeczy. Miejski Punkt Pomocy funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 16.00. Nie jest wykluczona zmiana godzin jego otwarcia w zależności od potrzeb.

  Do Miejskiego Punktu Pomocy można przynosić rzeczy, które następnie trafią do przebywających w Łukowie Ukraińców. Priorytetowe potrzeby to m.in. żywność o długim terminie przydatności do spożycia, np. konserwy (warzywne, mięsne, rybne), kasze, mąka, cukier, makarony, soki, napoje, woda, dżemy, olej, dania instant oraz artykuły kosmetyczne i higieniczne, np. mydło, żele pod prysznic, szczoteczki i pasty do zębów, antyperspiranty, podpaski, pieluchy, papier toaletowy i pościel.