W sobotę 19 marca piłkarze ŁKS Orlęta Łuków powrócili na boisko, aby walczyć o utrzymanie w IV lidze. Podopieczni Dariusza Solnicy i Macieja Sygi pierwsze tegoroczne spotkanie rozegrali w Lubartowie z tamtejszym Lewartem. Niestety mecz zakończył się klęską Orląt, którzy byli wyraźnie słabsi od rywali i przegrali 0:4.

Już do przerwy łukowska drużyna przegrywała 0:3. W drugiej połowie rywal kontrolował grę i nie pozwolił na zdobycie przez nasz zespół bramki.

Łukowska drużyna obecnie zajmuje 8. miejsce w tabeli i ma już trzy punkty straty do bezpiecznego miejsca w górnej części tabeli. Do rozegrania pozostały trzy mecze. Najbliższy już w sobotę 26 marca o godzinie 15:00. Do Łukowa przyjedzie najsłabsza drużyna ligi, Lutnia Piszczac.

Orlęta Łuków przed przerwą zimową rozegrały
18 z 22 spotkań rundy zasadniczej IV ligi lubelskiej grupy 2. Po rozegraniu kompletu spotkań, drużyny z górnej połowy tabeli grupy 1 i 2 zostaną połączone i będą walczyć o awans do III ligi. Drużyny z dolnych części tabel z obu grup również zostaną połączone i będą grać o utrzymanie w IV lidze.