Lech Dyblik, aktor i pieśniarz wystąpił w środę 9 marca na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury. Artysta wprowadził słuchaczy w świat rosyjskich pieśni i ballad. Koncert zorganizował ŁOK oraz parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

  Mieszkańcy Łukowa mieli okazję posłuchać recitalu słowno – muzycznego pn. „Towarzysze, czas wstawać!”. W programie koncertu znalazły się piosenki rosyjskich bardów m.in. Aleksandra Galicza, Jurija Wizbora, czy Włodzimierza Wysockiego. Przed każdą piosenką artysta wprowadzał publiczność w klimat utworu. Opowiadał też o swoim życiu, walce z alkoholizmem, który nazwał najlepszym darem od Boga. „Wychodzenie z nałogu pozwoliło mi na znalezienie sensu w życiu” – wyjaśniał artysta.

  Lech Dyblik jest pieśniarzem oraz aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Absolwent Akademii Teatralnej w Krakowie, przez kilka lat związany był z Teatrem Narodowym w Warszawie. Zagrał m.in. w filmach „Kiler”, „Wiedźmin”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyń”, „Dom zły”, „Pokłosie”, „Na bank się uda”, „Świat według Kiepskich”, czy „Malowany ptak”.