Od wykonywania zawodu elektryka dzieli państwowy egzamin. Zdobycie uprawnień jest znacznie łatwiejsze, gdy dobrze wybierzesz kurs i szkołę, w której wykładowcy mają niemałe doświadczenie.

Egzamin składa się z dwóch etapów: teorii i praktyki. Aby go zdać, istotne znaczenie ma przygotowanie. Obecnie w ofercie szkół dla dorosłych są już kursy online przygotowujące do egzaminu. Różnią się ceną, ale też wieloma innymi parametrami. Jak wygląda kurs przez internet? Dlaczego kurs online się opłaca?

Czy można przygotować się do zawodu elektryka przez internet?

Bardzo dobrze opisany jest kurs online na tej stronie: https://www.zawodelektryk.pl/technik-elektryk-kurs-online/. Kurs online niczym się nie różni od tradycyjnego spotkania w sali wykładowej. Różnica na korzyść kursów online jest taka, że nie trzeba wydawać na benzynę bądź bilet na komunikację. Jest to też oszczędność czasu. Poza tym taki wykład można odsłuchać w dowolnym czasie. Nie zawsze mamy dobry dzień, a możliwość odsłuchania wykładu to świetny sposób na przypomnienie materiału i zanotowanie najważniejszych informacji.

Internetowy kurs elektryk to świetny sposób na przygotowanie do egzaminu. W domowym zaciszu, wystarczy mieć tylko komputer z dostępem do internetu. Nie ma większych wymagań sprzętowych.

Co z praktyką? Teoria jest ważna, ale praktyka jest równie ważna. W przypadku kursów internetowych nie da się praktyki odbyć zdalnie. Natomiast zjazdy organizowane są w weekendy raz na kilka tygodni. Nie każda szkoła wymaga 100% obecności na zajęciach praktycznych. Sprawdź tą ofertę: zawodelektryk.pl. Wystarczy 70% obecności podczas praktyk. Poza tym szkoła wykazuje się dużą elastycznością i zajęcia można odrobić z inną grupą.

Ile trwa kurs elektryk online?

Do egzaminu państwowego na wspomnianym wyżej kursie przygotujesz się w dwa semestry. Zajęcia trwają od września do czerwca. W czerwcu organizowane są egzaminy przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Program nauczania jest tak przygotowany, że nawet osoby, które nigdy nie miały styczności z elektryką, nauczą się wszystkiego od podstaw.

Kto może zapisać się na kurs? Jedynym warunkiem jest ukończenie 18 lat. Jeśli chodzi o wykształcenie, to akceptowane jest wykształcenie średnie (niekonieczna matura) i zawodowe. Na początku, by zapisać się na kurs nie ma konieczności dostarczania dokumentów. Przez wspomnianą wcześniej stronę zapiszesz się wstępnie na kurs. Po wypełnieniu formularza otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące internetowego kursu elektryk.

Jeśli szukasz kierunku, po którym znajdziesz pracę, to elektryk jest najlepszym wyborem!