Ponad 40 zawodniczek i zawodników wzięło udział w szóstym Turnieju Szachowym Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w sobotę 5 marca w Krynce w gminie Łuków. Gościem specjalnym była urodzona w więzieniu ubeckim na lubelskim Zamku, córka Stefanii i Władysława Zarzyckich – Magdalena Zarzycka – Redwan. Wpisowe, które uiszczali zawodnicy, organizatorzy przekazali na konto Caritas, na pomoc Ukrainie.

W kategorii open zawody wygrał Szymon Suska z UKS „Czternastka” Warszawa, drugi był Konrad Szczygieł z Klubu Szachowego „Hetman” Krynka, a trzecie miejsce zajął Przemysław Stępniak z Kotunia.

Oddzielne klasyfikacje były prowadzone z podziałem na kategorie wiekowe.

Wśród szachistów w wieku do 16 lat na podium znaleźli się – Szymon Suska, Aleksander Nakaziuk reprezentujący MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski i Patryk Krawczak z UKS TSz „Zieloni” Zielonka. W żeńskiej grupie najlepsza okazała się Aleksandra Żurawicka z I LO w Węgrowie, na drugiej pozycji uplasowała się Natalia Wiolanin z Klubu Szachowego „Skoczek” Siedlce, a na trzeciej jej klubowa koleżanka Julia Ziemnicka.

W kategorii chłopców do 10 lat turniej wygrał Wiktor Wadas z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach, przed Szymonem Kozłowskim z Gręzówki i Maciejem Koprem z Ławek. Wśród dziewcząt w sobotnich zawodach zwyciężyła Hanna Korpysz, reprezentująca MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski, a drugie miejsce zajęła Maja Ziemnicka z KSz „Skoczek” Siedlce.

Jedynym szachistą sklasyfikowanym w kategorii do 7 lat okazał się Maciej Szczygielski z Biard. Zawodnik urodzony w 2015 roku otrzymał również nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju.

Ponadto organizatorzy uhonorowali najstarszego szachistę, którym okazał się urodzony w 1947 roku Andrzej Litwiniec z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego, i najlepszego szachistę z gminy Łuków – Konrada Szczygła z Krynki.