W Łukowie trwa wciąż zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy, w tym naszego partnerskiego miasta Baranówki. Dary są przyjmowane w punkcie zlokalizowanym przy wejściu na baseny letnie przy ul. Browarnej. W tym tygodniu zmieniają się godziny funkcjonowania punktu. Będzie od czynny  w godzinach od 13.00 do 17.00.

  W ciągu minionego tygodnia mieszkańcy Łukowa uzbierali kilkanaście ton pomocy humanitarnej, która trafiła do zlokalizowanej w Niemcach niedaleko Lublina składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, a także bezpośrednio do Baranówki na Ukrainie. W sumie w Łukowie przygotowanych zostało ponad 50 palet wypełnionych m.in. żywnością o długim terminie przydatności do spożycia, środkami medycznymi i opatrunkowymi, artykułami higienicznymi oraz elektroniką.

  Akcja humanitarna trwa nadal. Zmianie ulegają jedynie godziny otwarcia punktu przy ul. Browarnej 63.

  Jednocześnie władze samorządowe dziękują wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy: mieszkańcom, instytucjom, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i stowarzyszeniom, którzy włączyli się na różnych etapach w niesienie pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Pomoc w dostarczaniu niezbędnych produktów, sortowaniu, pakowaniu, czy ich transporcie do miejsc docelowych jest szlachetnym gestem, który nie zostanie zapomniany przez potrzebujących wsparcia Ukraińców. Podziękowania kierowane są również do mieszkańców Łukowa oraz innych miast w kraju (m.in. Wrocławia, Warszawy, Lublina), jak również obcokrajowców (w tym z niemieckiego Krefeld w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia), którzy poświęcili swój czas i środki, by solidarnie nieść pomoc potrzebującym. 

  Ponadto osoby zainteresowane niesieniem pomocy Ukraińcom z Baranówki mogą kontaktować się telefonicznie z punktem zbiórki +48 510 812 691, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00.