1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  W ramach tych obchodów, w najbliższą niedzielę 6 marca, w Łukowie i w Staninie odbędą się biegi „Tropem Wilczym”.

  „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbędzie się w niedzielę 6 marca w parku miejskim w Łukowie. Początek godzina 12.00. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w Biegu Honorowym na dystansie 1500 metrów oraz w Biegu Wilka, czyli biegu konkursowym na dystansie 4500 metrów. Głównym organizatorem Biegu Pamięci jest Stowarzyszenie Przyjazny Łuków.

  Do udziału w biegu „Tropem Wilczym” zaprasza również gmina Stanin. Tam bieg odbędzie się również w niedzielę 6 marca o godzinie 12.00. Start będzie znajdował się przed budynkiem Urzędu Gminy, zaś meta przy bibliotece w Kosutach.

  Tego dnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kosutach odbędzie się również mobilna akcja poboru krwi. Krew będzie można oddawać w godzinach od 10.00 do 14.00. Do udziału w akacji zapraszają władze gminy oraz łukowski Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”.

  Dzień wcześniej, w sobotę 5 marca w świetlicy w Krynce odbędzie się VI Turniej Szachowy Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych. Gościem specjalnym imprezy będzie Magdalena Zarzycka Redwan – córka Stefanii i Władysława Zarzyckich, niezłomnych bohaterów skazanych za kontakty z odziałem partyzanckim Zdzisława Brońskiego, ps. „Uskok”. Jak informują organizatorzy dochód z wpisowego zostanie przeznaczony w całości na pomoc Ukrainie.