Kultura saunowania z roku na rok przyciąga coraz więcej zwolenników. Osoby stale korzystające z saun mają swoje własne rytuały, które umilają im wygrzewanie, a jednocześnie sprawiają, że zabieg staje się nie tylko odprężający, ale i leczniczy. Poznaj zalety korzystania z sauny.

Pozbądź się toksyn

W trakcie korzystania z sauny, temperatura powietrza osiąga od 60 do 110 stopni Celsjusza. Taki mikroklimat powstający w saunie sprawia, że nasze ciało zaczyna się pocić. Dzięki wydzielaniu się potu, pozbywamy się toksyn i zanieczyszczeń z organizmu. Wraz z potem usuwamy także metale ciężkie, które są częstą przyczyną złego samopoczucia, zmęczenia, braku koncentracji, a także przewlekłych bólów. Aby w pełni oczyszczać organizm, ważna jest systematyczność. Dostęp do saun 3 razy w tygodniu jest dużym wydatkiem w skali roku. Jeśli chcesz zaoszczędzić nie tylko na karnetach, kosztach transportu, a także mieć saunę na własność koniecznie, sprawdź ofertę sklepu internetowego sauna.pl, który zajmuje produkcją domowych saun.

Odparuj kilogramy

Regularne korzystanie z sauny przyczynia się do przyspieszenia przemiany materii. Pod wpływem wysokiej temperatury, zwiększa się metabolizm. Należy pamiętać jednak, że korzystanie z sauny nie zapewni nam zdrowej, sportowej sylwetki. Aby osiągnąć zadowalające nas rezultaty warto wprowadzić nowe, zdrowe nawyki żywieniowe, następnie dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość sportu. Wisienką na torcie, która wspomoże nasze starania w walce o stratę nadliczbowych kilogramów, jest saunowanie. Wdrożenie takiego rytuału pozytywnie wpływa na nasz organizm, jednak wdrożenie go na publicznej saunie może być trudne do zrealizowania. Rzadko kiedy na siłowni możemy spotkać publiczną saunę, a nasze zmęczenie po uporczywym treningu zniechęca nas do podróży w inne miejsce. Nie stój w korkach, zostań i ćwicz w domu. Firma zajmująca się dystrybucją saun ma w swojej ofercie balie, które zmieszczą się w każdym ogródku. Czym są balie? Balie to inaczej ,,gorące beczki”, które kształtem przypominają właśnie beczki. Wypełniane są wodą i można korzystać z nich o każdej porze roku.

Zahartuj organizm

Jeśli od października do kwietnia towarzyszą Ci permanentne przeziębienia, koniecznie musisz spróbować korzystania z sauny w połączeniu z morsowaniem. Chcąc podnieść swoją odporność zrób zimną, krótką kąpiel. Ważne, by przed morsowaniem odpowiednio się rozgrzać. Niektóre osoby nie korzystają z możliwości wcześniejszego rozgrzania się – my jednak tego nie zalecamy. Po kilku minutach wyjdź z wody – ważne, aby na początku swojej przygody nie przesadzić z czasem przebywania w wodzie. Aby morsowanie było skuteczne i nieszkodliwe, bardzo ważne jest szybkie ogrzanie się, dzięki czemu unikniemy przeziębienia.

Następnie idź do sauny, to idealne miejsce na ogrzanie wyziębionego organizmu. Dzięki takiej ceremonii nie tylko zahartujemy się w okresie jesienno-zimowym, ale także dzięki zmianie temperatur zadbamy o naszą skórę. Różnica temperatur przyczynia się do lepszego ukrwienia, a co za tym idzie – zwiększenia jędrności naszej skóry. Jeśli chcesz być piękny i zdrowy na lata, korzystaj z dobrodziejstw saunowania. Pamiętaj, że tylko systematyczne korzystanie z saun przyczyni się do poprawy Twojego samopoczucia.