10 palet z darami od mieszkańców Łukowa już wkrótce trafi dla mieszkańców ogarniętej konfliktem zbrojnym Ukrainy. Dary udało się zebrać w zaledwie jeden dzień działania punktu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie. 

  Podczas pierwszego dnia „zbiórki humanitarnej dla Baranówki” organizowanej przez miasto Łuków, Ośrodek Sportu i Rekreacji, przy wsparciu firmy Epaka.pl, mieszkańcy przynosili m.in. artykuły kobiece i higieniczne, leki i środki opatrunkowe, a także śpiwory, koce, ręczniki oraz żywności.

  Rzeczy ofiarowane przez mieszkańców zostały posegregowane i policzone przez pracowników Urzędu Miasta oraz OSiR. We wtorek 1 marca przekazane zostały firmie Epaka.pl, która dostarczyła je do punktu prowadzonego przez Rządową Agencję Rezerw Materiałowych. Z tego miejsca dary trafią na teren Ukrainy.

  Decyzją burmistrza Piotra Płudowskiego zbiórka humanitarna prowadzona na terenie OSiR w Łukowie trwać będzie do odwołania. Punkt funkcjonował będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. W zależności od potrzeb możliwa jest zmiana terminów i godzin jego funkcjonowania. Osoby zaangażowane w prowadzenie zbiórki oraz wolontariusze dalej zachęcają wszystkich mieszkańców do niesienia pomocy Ukrainie i Ukraińcom.