Weekend w Warszawie – jakie miejsca warto odwiedzić?

Warszawa to miejsce, w którym nowoczesność spotyka się z tradycją, tworząc niepowtarzalną kombinację, sprawiającą, że stolica Polski spełni oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Planując weekend w Warszawie, koniecznie zwróć uwagę na kilka interesujących miejsc, które swobodnie będziesz mógł włączyć w swój plan wycieczki. Skorzystaj z wydarzeń kulturalnych na terenie miasta lub odwiedź miejsca, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. 

Teatr Polonia w Warszawie 

Teatr mieszczący się w budynku powojennego kina Polonia to miejsce założone w 2005 roku przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Nazwa teatru, nawiązuje do jego założeń artystycznych, które mają zamiar przybliżać nam teksty związane z wizerunkami i działalnością kobiet. Szeroki repertuar teatru zawiera propozycje, które przypadną do gustu osobom poszukującym kulturalnej rozrywki, spora ilość z dzieł wystawianych w teatrze, pozostaje na afiszu, od momentu jego otwarcia. Wśród propozycji znajdziemy również zupełnie nowe dzieła. Warszawski teatr Polonia można odwiedzić w dogodnej porze, wejściówki rezerwując wcześniej za pomocą formularza online. 

Centrum Nauki Kopernik 

Nowoczesne Centrum Naukowe to miejsce, to idealna atrakcja dla całej rodziny. Zajmujące ekspozycje oraz ciekawostki z dziedziny nauk ścisłych, zaprezentowane w przystępny sposób, zainteresują najmłodszych, stanowiąc okazję do efektywnej nauki poprzez zabawę. Wyjątkowe miejsce pełne jest różnego rodzaju interaktywnych urządzeń, eksponatów i małych stacji badawczych, w których dzieci mogą na własną rękę eksperymentować i przeprowadzać różnego typu doświadczenia. Centrum Nauki Kopernik podzielone zostało na 4 części, a zwiedzenie każdej z nich, zajmuje sporo czasu. Do dyspozycji osób zwiedzających pozostaje moduł A i B, Planetarium oraz fascynujący Park Odkrywców. Tego typu miejsce przypadnie do gustu dzieciom, młodzieży oraz dorosłym, stanowiąc okazję do zagłębienia się w świat fascynującej nauki.  

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie w Warszawie to miejsce, które warto odwiedzić, niezależnie od panującej na zewnątrz pogody. Połączenie klasycznego stylu architektonicznego z bujną roślinnością stanowi ulubione miejsce niejednego warszawiaka. Do dyspozycji osób odwiedzających park pozostają takie miejsca jak XVIII-wieczny Ogród Królewski, Ogród Romantyczny oraz Modernistyczny, oddające klimat minionych wieków. W Łazienkach znajdziemy również pomnik Fryderyka Chopina, w którego okolicy, każdego roku, organizowane są koncerty na żywo.  

Warszawskie ZOO

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia w przypadku weekendowego wypadu z rodziną jest warszawskie ZOO. Obiekt mieszczący się przy ulicy Ratuszowej zawiera aż 40 hektarów, na których rozmieszczono zwierzęta należące do ponad pięciuset gatunków. Spacer po tym wyjątkowym ogrodzie, to świetna lekcja przyrody dla najmłodszych, którzy sami mogą podziwiać różnorodne okazy ptaków, ssaków, płazów oraz gadów, także te najbardziej egzotyczne.