Za nami wietrzny weekend, podczas którego strażacy zawodowi i ochotnicy mieli dużo pracy. Jedną z interwencji było usunięcie powalonego przez wiatr drzewa, które zablokowało dwa pasy ulicy Żelechowskiej w Łukowie.

  W gminie Stanin w wyniku silnego wiatru na jadący samochód spadł konar drzewa. Strażacy gasili też pożar stodoły w miejscowości Malcanów, w której znajdowało się około 200 bel słomy.

  Do pożaru stodoły doszło 18 lutego, po godzinie 22.00. W momencie przybycia pierwszych zastępów cały obiekt objęty był ogniem. Na miejscu zdarzenia interweniowały dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, dwa zastępy z OSP Gręzówka oraz zastępy z OSP Dąbie, OSP Świderki, OSP Łazy, OSP Szczygły Górne oraz policja.

  Dzień później, 19 lutego o godzinie 7:37 strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Anonin w gminie Stanin. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w wyniku silnego wiatru na jadący samochód spadł konar drzewa. W skutek uderzenia kierująca pojazdem zjechała z jezdni i uderzyła w ogrodzenie posesji. Autem podróżowały dwie osoby. Żadna z nich nie odniosła obrażeń. Na miejscu zdarzenia interweniowały dwa zastępy z Łukowa, zastępy z OSP Stanin i OSP Tuchowicz, ZRM oraz policja.