Na początku lutego w Łukowie odbyły się bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w ramach bezpłatnej, społecznej akcji edukacyjnej pt. „Koduj z Gigantami”. Hasłem przewodnim wydarzenia były „Szyfry i Zagadki”. Zajęcia odbywały się zgodnie z programem dopasowanym do trzech grup wiekowych od 7. do 18. roku życia. Akcję ogólnopolskim patronatem wspiera Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut NASK.

  W tej 10. edycji Giganci Programowania zabrali uczestników do świata szyfrów i zagadek, które wspólnie odkodowywali, pracując na różnych środowiskach programistycznych. Głównym celem wydarzenia było propagowanie idei nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, promowanie nowych rozwiązań technologicznych a także inspirowanie do tworzenia własnych gier i aplikacji.

  Podczas warsztatów każdy z uczestników stworzył swoją pierwszą grę, aplikację mobilną na telefon, zmodyfikował świat Minecrafta programując skrypty oraz poznał podstawy jednego z najpopularniejszych języków programowania tworząc aplikację okienkową na komputer.

  Organizatorem akcji „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła Giganci Programowania, która również w Łukowie prowadzi dedykowane zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych od 7 do 18 lat. Patronat nad akcją objęła m.in. łukowska Telewizja Master.