30 stycznia odbył się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grał też Łuków. Sztab Orkiestry mieścił się w Ośrodku Sportu i Rekreacji, i jak informuje, do dnia dzisiejszego udało się zebrać ponad 131 tysięcy złotych.
A będzie jeszcze więcej, bo licytacje wciąż trwają.

  W tym roku finał odbywał się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Pieniądze zbierano na wsparcie okulistyki dziecięcej.

  Tradycyjnie w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się również zbiórka krwi, której organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”. Krew oddało 38 osób, i zebrano ponad 17 litrów krwi.

  W dniu finału przygotował wiele atrakcji. Tradycyjnie odbył się Wielkoorkiestrowy Halowy Turniej Piłki Nożnej. Mecze rozgrywano w hali SP nr 1. Zawody wygrała drużyna OSP Wielgosz, przed ekipami Malbruk i FC Zbieranina.

  Podczas finału odbyło się również: zlot fanów Audi, Wirtualny Bieg „Policz się z cukrzycą”, morsowanie w Zimnej Wodzie oraz badania przesiewowe postawy ciała, logopedyczne i wzroku w Reha-Med. Centrum Rehabilitacji. Pływano i wspierano WOŚP też na krytej pływalni Delfinek. Były też konsultacje zdrowotne i sportowe w siłowni Best Gym oraz zawody ROW&SKI w Box and TRX.

  Podsumowaniem całodziennej zbiórki był plenerowy koncert w amfiteatrze w parku miejskim. Na scenie prowadzona była aukcja przedmiotów na rzecz Orkiestry. Wśród wylicytowanych przedmiotów były tradycyjne Złote Łukowskie Serduszka.

  Na scenie wystąpił zespół BARWY. Równolegle niedaleko sceny odbywały się przejażdżki quadami z Bears i Girls Riders. A gwiazdą imprezy był zespół Power Play.

  30 stycznia na ulicach Łukowa i w okolicznych miejscowościach kwestowało około 180 wolontariuszy, którzy zebrali blisko 67 tys. zł. Najwięcej do puszki zebrał Dariusz Matyjasek – 2 483,02 zł.