Zespół Power Play będzie gwiazdą tegorocznego łukowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jubileuszowy 30. finał odbędzie się 30 stycznia w amfiteatrze w parku miejskim. Łuków zagra dla WOŚP już po raz 27.

  Tegoroczna zbiórka pieniędzy rozpoczęła się już 10 grudnia. W wielu miejscach można już znaleźć „Sztabowe Skarbony Stacjonarne WOŚP”. Ruszyła także e-Skarbonka WOŚP, do której będzie można wpłacać pieniądze do 2 lutego.

  W ramach łukowskiego finału odbędą się przesiewowe badania postawy ciała, badania logopedyczne i badania wzroku dla dzieci. Odbędą się również zawody ROW&SKI ze zbiórką pieniędzy na rzecz WOŚP.

  W dniu finału, 30 stycznia w Łukowie i powiecie łukowskim dwustu wolontariuszy będzie prowadzić całodzienną zbiórkę do puszek kwestarskich. Tradycyjnie jak co roku odbędzie się też Wielkoorkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Będzie też można spróbować własnych sił, pokonując zadeklarowany dystans na pływalni krytej „Delfinek” oraz zażyć „gorącej” kąpieli w lodowatej wodzie z grupą łukowskich morsów. Odbędzie się także zbiórka krwi, której organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”. Kroplą krwi będzie można podzielić się w dniu finału w godzinach 11.00-16.00 w budynku Łuksji.

  Podsumowaniem całodziennej zbiórki będzie plenerowy koncert w amfiteatrze w parku miejskim. Rozpocznie się on około godziny 15.00. Na scenie będzie prowadzona aukacja przedmiotów na rzecz WOŚP. Podczas plenerowej imprezy na przejażdżki quadami zaprasza Bears Riders. Będzie okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia na tle „łukowskiego serca WOŚP”.

  Gwiazdą imprezy będzie zespół Power Play.

  Na zakończenie, o godzinie 20.00 połączymy się „z dobrymi aniołami”, poprzez symboliczne światełko do nieba”.

  Łukowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy OSiR w latach 1999 – 2021 (23 finały) zebrał łącznie 2.264.679,44 zł oraz 253,8 l krwi. Do tego należy dodać kwotę jaką w latach 1993-95 zebrał sztab przy Łukowskim Ośrodku Kultury.

  Łukowski szpital w latach 1994 – 2021 został obdarowany sprzętem przekazanym przez WOŚP o łącznej wartości ponad 1 mln 200 tys. zł.