Współcześnie branża retail opiera się nie tylko na funkcjonalnych technologiach sprzedaży. Wiele przedsiębiorstw sięga również po zaawansowane programy, wspierające różne obszary i procesy z zakresu prowadzenia handlu. M/platform jest właśnie przykładem takiego rozwiązania, szczególnie chętnie wybieranego przez tradycyjne, lokalne sklepy. Jednak istotnym aspektem wykorzystania potencjału wspomnianego programu stanie się połączenie go z odpowiednim, nowoczesnym urządzeniem rejestrującym. A pod tym względem świetnie spisuje się kasa rejestrująca NovitusNext Online.

Jakie możliwości oferuje przedsiębiorcy M/platform?

Silna pozycja na rynku sprzedaży detalicznej w znaczącym stopniu zależy m.in. od możliwości dotarcia do najlepszych ofert producentów oraz przekucia ich w atrakcyjne promocje dla klientów. Nie bez znaczenia jest też sprawna komunikacja z nabywcami i wygoda korzystania z promocji, również za sprawą nowoczesnych technologii. Wiedzą o tym doskonale lokalne, tradycyjne punkty handlowe, na co dzień konkurujące z dużymi sieciami sklepów wielkopowierzchniowych.Jednak obecnie punkty te mają dostęp do takich rozwiązań, jak M/platform. Czyli zaawansowanych programów, pozwalających skutecznie zatroszczyć się o ważneobszary działań biznesowych.

Wspomniana platforma cyfrowa w ramach swojego ekosystemu zapewnia wiele praktycznych usług i narzędzi, które są skoncentrowane wokół 3 kluczowych elementów: M/store, M/promo+ i hop&shop. Pierwszy z wymienionych modułów w dużej mierze odpowiada za relacje przedsiębiorcy z producentami i dystrybutorami. Mowa tu zwłaszcza o podejmowaniu najlepszych decyzji co do ofert i zamówień dla prowadzonego sklepu. M/store, dzięki ułatwionej analizie istotnych aspektów – jak ceny, konieczne do podjęcia działania logistyczne, terminy dostaw – zdecydowanie przyspiesza i ułatwia dokonywanie wyborów odnośnie hurtowników oraz ich asortymentu. Drugi element rozwija ten obszar, zapewniając użytkownikowi M/promo+ dostęp do atrakcyjnych promocji producenckich. Co więcej, sprzyja przygotowaniu materiałów reklamowych (gazetki promocyjnej, plakatów, zawieszek, naklejek czy treści przeznaczonych dla social mediów) oraz zaoferowaniu wspomnianych propozycji produktowych pod różnymi postaciami, m.in. zestawów promocyjnych, promosztuk bądź kwotowych i procentowych obniżek. Wreszcie ostatni element – hop&shop – umożliwia atrakcyjne zaprezentowanie oferty sklepu, szybkie dotarcie z nią do klientów i ułatwienie im skorzystania z poszczególnych promocji. Ponadto, wspiera realizowanie zamówień (z odbiorem osobistym oraz opcją dostawy) i programów lojalnościowych czy też pozyskiwanie przez nabywców historii ich transakcji.

Jak widać zatem, rozwiązania M/platform odnoszą się do różnych wymiarów branży retail: sprzedażowego, logistycznego czy marketingowego. Przedsiębiorcy prowadzący tradycyjne punkty handlowe zyskują dostęp do zaawansowanych narzędzi, usprawniających każdy z tych obszarów. Dodatkowo, mogą z nich korzystać w komfortowych warunkach – nawet zdalnie, z poziomu różnych urządzeń, także mobilnych. Dzięki temu są w stanie zaoferować równie nowoczesne i atrakcyjne możliwości, co większe sieci sklepów.

Wygodna obsługa M/platform z kasą fiskalną Novitus

Efektywne prowadzenie sprzedaży detalicznej zazwyczaj wiąże się z koniecznością zastosowania odpowiedniego urządzenia rejestrującego. Tym bardziej warto postawić na nowoczesną i funkcjonalną technologię, jeśli chcemy w wygodny sposób korzystać z zaawansowanych, praktycznych narzędzi takiego programu, jak M/platform. Dlatego wybór przedsiębiorców często pada na NovitusNext Online, kasę fiskalną od polskiego, wiodącego producenta urządzeń rejestrujących. Dlaczego ten model cieszy się takim zainteresowaniem?

2 wersje kolorystyczne nowoczesnej kasy fiskalnej NovitusNext Online – czarna i biała

Z pewnością wyróżnia go udana integracja kasy rejestrującej i nowoczesnego tabletu w ramach jednej technologii sprzedaży. W dodatku charakteryzującej się niedużą, zaprojektowaną w przemyślany sposób konstrukcją o atrakcyjnym designie (i występującym w 2 wariantach kolorystycznych: czarnym i białym). Z kolei zainstalowany tablet zapewnia wygodną obsługę obszernego, kolorowego ekranu dotykowego oraz szeroki zakres możliwości konfiguracji interfejsu (pod względem wyglądu, wyświetlania konkretnych funkcji itp.). Jakie jeszcze rozwiązania oferuje model marki Novitus?

– Kasa fiskalna Next Online charakteryzuje się wysokimi parametrami użytkowymi oraz naprawdę użytecznymi funkcjami. Przykładowo, to urządzenie rejestrujące pozwala już na zdefiniowanie dowolnie dużej liczby pozycji towarowych w bazie PLU. Dysponuje też wydajnym, prostym w obsłudze mechanizmem drukującym z wbudowanym obcinaczem. Ponadto, pracuje w oparciu o system Android, przez co umożliwia łatwe korzystanie z rozmaitych aplikacji czy np. szybki dostęp do przeglądarki internetowej bądź skrzynki poczty elektronicznej – wylicza Marcin Ciechowicz, ekspert z Polskiego Centrum Kas Fiskalnych. Warto też wspomnieć o rozbudowanych standardach komunikacyjnych Next Online, sprzyjających nie tylko płynnej transmisji wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas, ale też współpracy z różnymi urządzeniami peryferyjnymi (w tym także z terminalami płatniczymi). Ponadto, urządzenie rejestrujące jest wspierane przez autorską aplikację producenta, czyli NoviCloud, oferującą zdalne zarządzanie rozwiązaniami kasy czy przetrzymywanie istotnej dokumentacji w chmurze. W rezultacie, model marki Novitus nie tylko świetnie nadaje się do swobodnego korzystania z narzędzi dostępnych w ramach M/platform. Posiada też inne cechy, czyniące z Next Online solidną, funkcjonalną technologię sprzedaży, dostosowaną do różnych potrzeb biznesowych.