Mateusz Filipczak, zawodnik piłkarskiej sekcji ŁKS Orlęta Łuków z rocznika 2007 został powołany do reprezentacji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, która w lutym weźmie udział w turnieju Mayor Cup, który odbędzie się w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych. Na co dzień Mateusz Filipczak trenuje pod okiem Stanisława Chudzika.

  Las Vegas Mayor’s Cup to największe na świecie międzynarodowe turnieje młodzieżowej piłki nożnej, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród trenerów, zawodników, kibiców, a także polonii amerykańskiej. Turnieje są rozgrywane na profesjonalnych boiskach zbudowanych w Las Vegas.

  Turniej będzie się odbywał w dniach 18-21 lutego. 

W 2020 roku w imprezie wzięły udział 472 drużyny z 18 krajów oraz z 30 stanów USA. W historii turnieju udział wzięły trzy zespoły reprezentujące barwy biało-czerwone: Wisła Kraków, Legia Warszawa oraz drużyna z województwa lubelskiego – FKS „Stal” Kraśnik. Mecze były rozgrywane na 55 boiskach, w tym na terenie nowo wybudowanego obiektu sportowego w Las Vegas – James Regional Park Complex.

Turniej, który odbędzie się w lutym 2022 roku, jest okazją do skonfrontowania umiejętności sportowych drużyn województwa lubelskiego z zespołami z różnych kontynentów. Kadra województwa lubelskiego będzie jedyną drużyną z Polski biorącą udział w turnieju.

Głównym organizatorem wydarzenia “Lubelskie w Nevadzie” jest Lubelski Związek Piłki Nożnej, którego zadaniem było również wyselekcjonowanie najlepszych zawodników z poszczególnych klubów województwa, którzy będą reprezentować nasz region podczas Las Vegas Mayor’s Cup. Strona amerykańska jest odpowiedzialna m.in. za pokrycie kosztów zakwaterowania naszej drużyny; wyżywienia; opłat turniejowych czy transport zawodników na miejsce spotkań.