Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca samochodu marki Aixan, który zderzył się z ciężarówką. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy.

  Do zderzenia dwóch aut: osobowego i ciężarówki doszło 15 grudnia przed godziną 11.00 w Stoczku Łukowskim. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane ustalili, że kierujący samochodem marki Aixan 38-latek z gminy Stoczek Łukowski, z nieznanych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym. Na szczęście kierujący pojazdów biorących udział w zdarzeniu nie doznali obrażeń ciała.

  Pracujący na miejscu kolizji policjanci bardzo szybko ustalili przyczynę zdarzenia. Okazało się, że kierujący Aixanem 38-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się też, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

  Wkrótce 38-latek usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i spowodowanie kolizji grozi mu wysoka co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

r