Grudzień to miesiąc, w którym bez względu na porę dnia, w supermarketach zawsze znajduje się mnóstwo osób. Wszystko dlatego, że każdy chce kupić produkty, które będą mu potrzebne do przygotowania wigilijnej kolacji i innego rodzaju potraw czy wypieków na święta. Naturalnym jest, że wiele z nas zadaje sobie pytanie, gdzie najtaniej zrobić zakupy przed świętami? 

Ranking z przymrużeniem oka

W grudniu bardzo wiele serwisów informacyjnych przygotowuje dla nas różnego rodzaju rankingi, w których porównuje ceny najpopularniejszych produktów spożywczych. Tego typu zestawienia rzeczywiście mogą okazać się pomocne, jednak warto spojrzeć na nie z lekkim przymrużeniem oka. Dlaczego? Ponieważ ich autorzy porównują w nich tylko niektóre produkty, które każdy z nas, teoretycznie, kupuje na święta. Zestawia się bowiem ceny wędliny, mleka, mąki, jajek czy ryb. Niemniej jednak każdy wybiera nieco inne produkty, a co więcej, niektórzy decydują się zorganizować święta, podczas których będą spożywali innego rodzaju potrawy, na przykład ze względu na swoje upodobania czy specjalne wymagania żywieniowe. Dodatkowo każdy z nas kupuje wiele produktów ponad te, które znajdują się w rankingu. Warto mieć na uwadze jeszcze jedną rzecz – ceny, po których kupowane są produkty w celu sporządzenia rankingu, mogą przed świętami ulec zmianie. Często bowiem sieci proponują nam nieco inne ceny na początku grudnia, inne zaś na krótko przed świętami. Mogą je one podwyższać, bowiem finalnie klient i tak nabędzie większość potrzebnych produktów. Choć podwyżki pozornie nie są duże, to jednak mogą one wpłynąć na to, jak będzie kształtować się suma naszych wydatków.

Poszukiwania na własną rękę

Gdzie więc możemy kupić taniej produkty, z których przygotujemy świąteczną ucztę? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem każdy poszukuje innego rodzaju towarów dla siebie. Warto więc na własną rękę poszukiwać promocji, dzięki którym będziemy mogli sporo zaoszczędzić. To właśnie świąteczne promocje sprawiają, że finalnie zostawimy w sklepach mniej pieniędzy. Szukajmy ich przede wszystkim w gazetkach promocyjnych. Wydawane są one zarówno przez duże sklepy sieciowe, jak i dyskonty. Zazwyczaj obowiązują przez tydzień, czasem jednak nieco krócej bądź dłużej. Co ciekawe, przed świętami sklepy wydają gazetki, w których znajdziemy promocje nie tylko na żywność, ale również odzież, elektronikę czy innego rodzaju dostępne w sklepie produkty. Wszystkie gazetki promocyjne znajdziemy w serwisie Twojspozywczy.pl, a więc możemy przeglądać je swobodnie w dowolnym czasie i miejscu, a co więcej, bez konieczności wychodzenia z domu. Pamiętajmy przy tym, że świąteczne promocje nie rozpoczynają się w sklepach przed samym Bożym Narodzeniem. Wręcz przeciwnie – znajdziemy je już w okolicach listopada, a najlepsze z nich sklepy oferują na początku grudnia. Świąteczne zakupy warto więc nie tylko dobrze zaplanować, ale i zrobić z pewnym wyprzedzeniem. Dzięki temu z pewnością wydamy mniej, bez względu na to, gdzie ich dokonamy.