W Urzędzie Miasta w Łukowie rozpoczęły się przygotowania do podpisania kolejnej umowy z władzami powiatu łukowskiego, na mocy której spółka PKS Łuków ma nadal świadczyć usługi transportowe. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta przyjęto w tej sprawie stosowaną uchwałę. Przy czym radny Artur Gałach zaapelował do burmistrza, aby umowę podpisać na pół roku. A burmistrz Piotr Płudowski zapowiedział, że tak się stanie.

  Umowa pomiędzy władzami miasta a powiatem łukowskim na świadczenie usług transportowych przez spółkę PKS Łuków opiewać ma na 777 tys. zł. To roczny szacunkowy koszt funkcjonowania trzech linii autobusowych w Łukowie. Mają to być linia Ł1 na odcinku ul. Wereszczakówny – zalew Zimna Woda, która ma funkcjonować podczas wakacji oraz dwie linie działające przez cały rok: linia Ł2 na odcinku ul. Wereszczakówny – dworzec PKP i linia Ł3 łącząca ul. Łapiguz z ul. Farfak.

  Umowa, na podpisanie której zgodzili się łukowscy radni, ma jak na razie obowiązywać pół roku. To, czy zostanie przedłużona ma zależeć od tego, ile osób będzie korzystać z miejskiej komunikacji. Podczas sesji radni sugerowali też zakup odpowiednich urządzeń, które mogłyby zostać zamontowane w autobusach i które liczyłyby pasażerów.

  Relacja z sesji Rady Miasta już wkrótce w Master TV.