Z wielkim smutkiem informujemy, że 10 listopada po długiej walce z chorobą nowotworową zmarł Dawid Śliwiński. Na ratowanie Jego życia przez ostatnie miesiące prowadzone były w całym powicie łukowskim zbiórki funduszy. Pogrzeb 29-latka odbędzie się 13 listopada w Wojcieszkowie.

  We wrześniu 2019 r. zdiagnozowano u mężczyzny chłoniaka śródpiersia z dużych komórek typu B. Pierwsze leczenie nie przyniosło poprawy zdrowia. Jedynym ratunkiem dla niego miała być kosztowna terapia CAR T-cells. Na ten cel w całym regionie, w mediach społecznościowych i na portalach pomocowych zbierane były fundusze. Wymaganą kwotę udało się zgromadzić w połowie października. Niestety po konsultacjach z lekarzami wkrótce okazało się, że guzy są zbyt duże. Miał mieć podany specjalny lek, który miał doprowadzić do zmniejszenia guzów. Dawid Śliwiński zmarł 10 listopada.

  Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w sobotę, 13 listopada o godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Wojcieszkowie. Po niej ciało zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Wojcieszkowie.