„Jak inwestowałby pan Eugeniusz?” – to hasło gry giełdowej, w której brali udział uczniowie klasy III A z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Odbywała się ona 4 i 5 listopada. Zorganizowano ją w ramach projektu „Być jak Eugeniusz Kwiatkowski – ekonomia jak z płatka”, który realizuje Hufiec ZHP Łuków.

  Grę giełdową poprowadził hm. Michał. Zadaniem jej uczestników było dokonywanie transakcji na rynku mikroprocesorów tak, aby okazały się najkorzystniejsze i dla sprzedających, i dla kupujących. Młodzież musiała wykazać się sprytem, refleksem, odwagą do ryzykowania, ale także znaleźć właściwą strategię inwestowania, żeby osiągnąć jak największy dochód. Gra stała się też pretekstem do rozmowy o mechanizmach rynków papierów wartościowych.

  Najsprawniejszymi rekinami giełdowymi i zwycięzcami współzawodnictwa okazali się:

Klaudia Chruściel – I miejsce,

Maciej Filipczak – II miejsce,

Jakub Aniszewski – III miejsce.

Bartosz Grzechnik – wyróżnienie.

  „Być jak Eugeniusz Kwiatkowski – ekonomia jak
z płatka” to projekt edukacji ekonomicznej. Ma on na celu przybliżenie postaci związanej z Łukowem, polityka II Rzeczypospolitej oraz twórcy Centralnego Okręgu Przemysłowego i planu rozbudowy portu w Gdyni. W ramach projektu druhny i druhowie uczą młodzież o ważnych zagadnieniach gospodarczych. Przedsięwzięcie realizowane przez Hufiec ZHP Łuków wspiera Narodowy Bank Polski.