Występ kabaretu „Paranienormalni”, Łukowska Teatralna MOC Kultury, koncert Fabryki Piosenki oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Angeliki Rzewuskiej i Mateusza Rzewuskiego – to niektóre wydarzenia, które znalazły się w programie Łukowskiej Mocy Kultury.

  Piąta Łukowska Moc Kultury rozpocznie się w środę 10 listopada od spotkania w Galerii PROwizorium gdzie odbędzie się podsumowanie konkursu plastycznego „Dawnych Słowian Bajanie” oraz wernisaż wystawy prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych z Lublina. W czwartek 11 listopada w sali widowiskowej ŁOK zagości kabaret „Paranienormlani”. Dzień później odbędzie się Łukowska Teatralna Moc Kultury. Na scenie ŁOK wystąpią młodzi aktorzy – amatorzy z Łukowa, Białej Podlaskiej, i Ulana – Majoratu.

  W sobotę 13 listopada w ŁOK-u odbędzie się jesienny koncert Fabryki Piosenki oraz zespołu Ł’OKej Band z gościnnym udziałem Kristina Fartushna i Ivan Grandvaux. Natomiast w  niedzielę, 14 listopada w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie wysłuchać będzie można koncertu pieśni patriotycznych. Na organach zagra Mateusz Rzewuski. Towarzyszyć mu będzie sopranistka Angelika Rzewuska.

  W ramach Łukowskiej Mocy Kultury w Kinie Łuków będzie można obejrzeć trzy nowe filmy: Ron Usterka, To musi być miłość oraz Diuna.