Harcerze z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Stoczka Łukowskiego, Białej Podlaskiej, Woli Osowińskiej i Starych Kobiałek wzięli udział w biwaku profilaktycznym „Proszę, nie bądź w proszku”.

  Biwak odbywał się w pierwszy październikowy weekend w Stoczku Łukowskim. W programie wyjazdu „Proszę, nie bądź w proszku” znalazły się sportowe zajęcia integracyjne. Harcerze rozwiązywali szereg zagadek logicznych podczas zabawy pod tytułem „3…,2…,1…- Czuwaj!”. Wzięli też udział w turnieju profilaktyczno – zdrowotnym i w „ uroczystym kominku”. Wszystkie zajęcia odwoływały się do profilaktyki uzależnień, pokazywały zagrożenia płynące z alkoholizmu i narkomanii, prezentowały alternatywę dla zachowań ryzykownych.

  Za organizację odpowiadali wolontariusze, którzy tworzyli komendę biwaku: pwd. Sylwia Staniszewska – komendantka, hm. Michał Mojski – zastępca komendantki, Martyna Muniowska – oboźna, pwd. Małgorzata Bobruk, pwd. Sebastian Romańczyk, pwd. Milena Latoch – Malesa, pwd. Anna Hołownia. Wyjazd został zorganizowany dzięki uprzejmości pani Wiesławy Milczuk – dyrektora Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim. Wsparła go Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie i władze samorządowe Łukowa, powiatu łukowskiego, Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego w ramach projektów grantowych.