Co piąta osoba w kraju zakażona koronawirusem jest z województwa lubelskiego. To dane ze środy 6 października. W powiecie łukowskim odnotowano 10 nowych przypadków zakażenia, a na kwarantannę skierowano uczniów z ośmiu klas z czterech łukowskich szkół: jednej podstawówki i trzech szkół średnich.

  Na kwarantannę wysłani zostali uczniowie dwóch klas z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Na nauczanie zdalne przeszli też uczniowie poszczególnych klas z Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 3 oraz z I LO. W każdej z tych szkół na kwarantannie jest po dwie klasy. Decyzję w tej sprawie podejmowały organy prowadzące dla poszczególnych placówek, czyli Zarząd Powiatu i burmistrz Łukowa, w oparciu o wniosek dyrektorów oraz opinię Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

  W środę 6 października Ministerstwo Zdrowia podało, że w całym kraju odnotowano 2 085 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 33 ofiary śmiertelne. W województwie lubelskim jest 399 zakażeń – najwięcej w całym kraju – oraz 9 zgonów.