Do mieszkańców Łukowa dotarł list otwarty radnych Prawa i Sprawiedliwości, informujący o budowie przy os. Chącińskiego masztu telefonii cyfrowej. Ma to być 42-metrowa wieża z 11 antenami. Radni PiS nie wyrażają zgody na takie inwestycje w centrum miasta i piszą: „to skandal, że Burmistrz nie informuje mieszkańców o tak problematycznym środowiskowo przedsięwzięciu. Obowiązkiem Burmistrza jest dbanie o życie i zdrowie mieszkańców.”

  Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski na sesji Rady Miasta powiedział, że w piśmie jest wiele przekłamań, „jest pełne jadu i jest próbą wylania pomyj na burmistrza”. Mówił również, że nie było podstaw, aby miasto wszczęło postępowanie w sprawie uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a tym samym brak było potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania analizowanego przedsięwzięcia na środowisko.

  Na sesji rozgorzała dyskusja, podczas której padło wiele kontrowersyjnych wypowiedzi. Relacja z sesji już w najbliższy piątek, 24 września o godzinie 20:00. Powtórki przez cały weekend.

  Prezentujemy również pisma radnych PiS, które trafiły do mieszkańców Łukowa.