Już po raz piaty odbyło się w Gręzówce widowisko obrzędowo – ludyczne nawiązujące do dawnych zwyczajów weselnych. Przedstawienie pod hasłem „Wesele w Gręzówce” przygotowały panie z KGW i z zespołu „Kumpele” oraz strażacy z Gręzówki i Gminny Ośrodek Kultury.

   Każdego roku scenariusz spektaklu jest nieco inny. W tym roku widowisko rozpoczęła scena żniwna, podczas której gospodarze zdecydowali o zamążpójściu córki młynarza. Konsekwencją decyzji były swaty, podczas których uzgodniono także kwestię posagu. W scenariuszu znalazła się także scenka prezentująca tzw. bramę weselną. Było też błogosławieństwo młodych przez rodziców oraz powitania ich chlebem, solą i kieliszkiem wódki. Przypomniano też obyczaj włożenia przez pana młodego pieniędzy do buta panny młodej, co miało zapewnić małżonkom dostatek.

  Organizatorzy nawiązali także do czasów obecnych prezentując skecz w temacie szczepień przeciw COVID-19. Poza organizatorami, w spektaklu wystąpili również inni mieszkańcy Gręzówki. Był wśród nich przewodniczący Rady Gminy Łuków Tadeusz Federczyk, który grał rolę ojca panny młodej.

  Występom towarzyszyła biesiada weselna z muzyką, pieśnią, tańcem, humorem, swojskim jadłem i napitkiem. Wzięły w niej udział zaprzyjaźnione z „Kumpelami” zespoły z Gminy Łuków „Zalesianki” i „Jagódki”, a także „Świderzanki” ze Świderek, „Wiśniewiacy” z Wiśniewa, „Chodowiacy” z Chodowa i „Zimna Woda” z Łukowa, które zaprezentowały na scenie weselne pieśni i przyśpiewki.