Gmina Łuków ogłasza konkurs dla mieszkańców, którzy zaszczepią się przeciw COVID-19. Mogą wziąć w nim udział mieszkańcy gminy, którzy zaszczepią się pierwszą dawką, bądź jednodawkową szczepionką przeciw COVID-19 w terminie od 16 sierpnia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. i potwierdzą to w Urzędzie Gminy. Na zaszczepionych czekają atrakcyjne nagrody w postaci powerbanków i sprzętu AGD. Konkurs ma na celu promowanie szczepień wśród mieszkańców Gminy Łuków.

  Organizatorem konkursu szczepień przeciw COVID-19 pn. „Szczepimy się – chronimy się” jest Gmina Łuków. Zaszczepione w odpowiednim terminie osoby, mogą odebrać nagrody w postaci powerbanków, a nastepnie wezmą udział w losowaniu 3 nagród głównych w postaci sprzętów AGD. Losowanie nastąpi po wyczerpaniu powerbanków. O wynikach losowania i trybie odbioru nagród laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie.

Województwo lubelskie znajduję się na przedostatnim miejscu pod względem osób zaszczepionych. W Gminie Łuków zaszczepionych jest zaledwie 25% mieszkańców, co jest jednym z gorszych wyników w powiecie łukowskim i całej Lubelszczyźnie.