11 667 złotych – to kwota uzyskana ze zbiórki podczas Pikniku Charytatywnego, który w sobotę odbył się w łukowskim parku miejskim. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie Michasia Lisiewskiego.

  Organizatorami pikniku charytatywnego byli Stowarzyszenie Przyjazny Łuków i Powiat Łukowski. W ramach festynu odbyły się m.in. biegi, pokazy karate i tańca, konkursy siłowe, symultana warcabowa, a także występy artystyczne w tym hip-hopowy występ Kraszy i solowy Klaudii Borejko i Kingi Sowy. Ponadto przez cały czas trwania imprezy można było skorzystać ze stoiska gastronomicznego kierowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zastawia, dotknąć prawdziwych karabinów i pistoletów przywiezionych przez 18. Siedlecki Batalion Dowodzenia, wejść do wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebieszowa, a także odwiedzić stanowisko Muzeum Henryka Sienkiewicza z Woli Okrzejskiej. Nie mogło zabraknąć także dmuchańców i przejażdżek quadem.

– W sobotnie popołudnie stworzyliśmy w parku pozytywną atmosferę i po raz kolejny udowodniliśmy, że dzięki jedności i współpracy potrafimy robić fajne rzeczy – mówi Bartłomiej Bryk, radny powiatu łukowskiego i członek stowarzyszenia Przyjazny Łuków. W naszą inicjatywę zaangażowaliśmy wiele osób, którym należą się najszczerze podziękowania, bo to dzięki nim udało się zrealizować naszą akcję. W jedno popołudnie zebraliśmy prawie 12 tysięcy złotych, które w całości powędrują na leczenie Michasia Lisiewskiego – dodaje Bartłomiej Bryk.

W trakcie imprezy odbywały się także liczne licytacje wśród których największym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja o bilety na trybunę VIP SILVER na mecz el. Ligi Mistrzów pomiędzy Legią Warszawa i Dinamem Zagrzeb, które członkom stowarzyszenia Przyjazny Łuków przekazał stołeczny klub piłkarski. Na zaproszenie organizatorów do Łukowa przyjechał również Rafał Jackiewicz, zawodowy bokser i zawodnik MMA, były pretendent do tytułu Mistrza Świata federacji IBF w kategorii półśredniej.