Niektórzy wolą trenować w zaciszu swojego domu. Do pomocy przychodzą wtedy wszelcy dystrybutorzy sprzętu do treningów i fitness, którzy oferują zakup różnego rodzaju urządzeń. Jednym z takich urządzeń jest orbitrek magnetyczny. Sprzęt ten łączy w sobie elementy bieżni oraz typowego rowerka treningowego, na którym jednak wykonuje się ruchy, jak przy wchodzeniu na wysoką górę. Praca takiego orbitreka jest zwykle cicha i płynna, a to sprzyja w zdobywaniu lepszej kondycji, oraz poprawie swojej sylwetki. Jaki orbitrek magnetyczny sprawdzi się najlepiej do naszego codziennego użytkowania?

Rodzaje i funkcjonowanie orbiterków

Obecnie istnieją trzy rodzaje orbiterków: magnetyczny, elektromagnetyczny oraz z przednim napędem. Każdy z tych modeli świetnie sprawdzi się jako profesjonalny sprzęt treningowy, różnica polega jedynie na ich funkcjonowaniu. Zazwyczaj orbiterki wyposażone są w elektroniczny komputerek mierzący liczbę kroków, prędkość, a także tętno, dzięki czemu są one pomocne przy ustalaniu dziennego limitu dla naszego treningu, oraz monitorowaniu reakcji organizmu. Orbiterki magnetyczne posiadają napęd na tylnym kole, w przeciwieństwie do tych z napędem na przednim kole. Dodatkowo nie mają wbudowanego silniczka elektrycznego, a przez to opór, jaki stawiają naszym krokom, jest bardziej oparty na naszej własnej pracy.

Odpowiedni orbitrek magnetyczny do domu

Wśród szerokiej oferty orbitreków na pierwszy plan wysuwa się kilka, wśród których jest Orbiterek Hertz Gymbo 77. Ten model wykonany jest z nowoczesnych materiałów oraz posiada antypoślizgowe platformy, a do tego jest bardzo cichy i komfortowy. Posiada monitor wyświetlający liczbę spalanych kalorii czy przejechany podczas treningu dystans, a także bardzo czułe sensory pulsu i podstawkę na telefon lub tablet. W ten sposób możesz słuchać swojej ulubionej muzyki lub oglądać serial na tablecie oraz wykonywać trening, tym samym łączyć przyjemne z pożytecznym.

Innym modelem jest Hertz Run 2, który pozwala na większą zabawę podczas treningów. Posiada 8-stopniowy system regulacji oporu magnetycznego, dzięki czemu możesz dostosować trening do własnych wymagań. Jego wielofunkcyjny wyświetlacz poinformuje cię o przejechanych kilometrach, a także o spalonych kaloriach i czasie treningu, a nowoczesny design wzbogacony został w technologię paskowego napędu, co czyni go jeszcze bardziej komfortowym.

Z tańszych urządzeń tego typu, naszej uwadze nie powinien umknąć Orbitrek Iron Body E600. Dzięki ćwiczeniom na tym modelu spalimy dwa razy więcej kalorii, niż na innych, podobnych urządzeniach, a jedną z jego zalet jest nieobciążanie nóg czy kręgosłupa. Jest wyposażony w podobne funkcje, co wszystkie orbitreki, posiada wielofunkcyjny monitor, manualną regulację oporu, oraz różne warianty treningu. Wszystko to sprawia, że stanie się idealnym sprzętem w domu każdego, dbającego o dobrą kondycję i sylwetkę.

Bezpieczny trening w domowym zaciszu

Orbitrek magnetyczny to idealne urządzenie do stosowania w domu. Pozwala zwiększyć wydolność ciała oraz zdobyć lepszą kondycję, umożliwiając przy tym zrzucenie kilku kilogramów. Dzięki komfortowej i lekkiej pracy urządzenia, mamy pewność że trening będzie efektywny, a także bezpieczny dla naszych mięśni i stawów. Ćwiczenia możemy dostosowywać do swoich potrzeb, nie tylko regulując czas i prędkość, ale także stopień oporu, co przekłada się na dodatkowy wysiłek. Wszystko to sprawia, że orbitrek magnetyczny świetnie sprawdzi się jako kompan naszego codziennego treningu, do użytku o każdej porze dnia i nocy.