Łukasz Ławecki, reprezentujący Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, zdobył po raz trzeci brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Wywalczył go podczas zawodów, które w miniony weekend odbyły się w Gdańsku.

Łukasz Ławecki reprezentant Olimpijczyka Łuków startujący w kat. 81 kg wywalczył brązowy medal z wynikiem 292 kg w dwuboju (rwanie 128 kg, podrzut 164). Pierwsze miejsce zajął Patryk Bęben wynikiem 320 kg w dwuboju.

Niestety nie udał się występ drugiemu  zawodnikowi, Hubertowi Chełchowskiemu, który startując w kat. 89 kg nie ukończył dwuboju.

Medal Łukasza Ławeckiego jest pierwszym medalem najważniejszej imprezy seniorskiej zdobytym przez zawodnika łukowskiego Klubu Olimpijczyka.

Mistrzostwa Polski Mężczyzn odbyły się po raz dziewięćdziesiąty pierwszy, zaś kobiet dwudziesty ósmy. W 2014 roku takie zawody odbyły się w Łukowie. Pełne wyniki www.pzpc.pl.