Do szpitala w Lublinie przetransportowano śmigłowcem pokrzywdzonego w wypadku 22-latka. W kierowaną przez niego toyotę uderzył jadący z przeciwka tir. Do tego zdarzenia doszło w środę 5 maja w Konorzatce.

  Informacja o zdarzeniu drogowym dotarła do policjantów z Adamowa około godziny 19.00. Ze zgłoszenia wynikało, że ciężarowy samochód zderzył się z osobówką. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki DAF z naczepą, 51-letni obcokrajowiec uderzył w jadącą z przeciwka toyotę, którą kierował 22-latek z Warszawy. Po zderzeniu osobowe auto obróciło się, wpadło do przydrożnego rowu i uderzyło w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku kierujący osobówką 22-latek doznał obrażeń ciała. Z miejsca zdarzenia został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał młody mężczyzna nie zagrażają jego życiu.

  Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili wstępnie, że kierujący tirem jechał z nadmierną prędkością i na mokrej nawierzchni jezdni stracił panowanie nad torem kierowanego pojazdu. Wszystko wskazuje na to, że ciężarówka z naczepą zjechała na lewy pas jezdni gdzie doszło do zderzenia z toyotą. Mundurowi ustalili też, że kierujący pojazdami uczestniczącymi w wypadku byli trzeźwi.

  Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i dokładne okoliczności wypadku.

  Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do warunków, jakie panują na drodze. W najbliższych dniach możemy spodziewać się opadów deszczu. Takie warunki atmosferyczne powinny wzmóc w nas czujność i spowodować dostosowanie techniki jazdy do sytuacji na jezdni.