To wcale nie jest łatwe i oczywiste zadanie – wybrać materac do spania. Jednakże jest niezwykle ważne, nie przesadzimy mówiąc, że wybór materaca przesądza o wielu sprawach dotyczących naszego zdrowia, a także codziennego komfortu. Każdy lekarz zgodzi się z nami, że dobry materac jest podstawą zdrowego snu, a więc zdrowia ogólnego.

Materace w Siedlcach od Hilding – nasze typy

Bez wątpienia najlepsze materace na rynku obecnie proponuje szwedzka firma Hilding. Te materace w Siedlcach są już dostępne także w salonach. Jelenia Góra materaceHilding także ma na wyciągnięcie ręki.

Ale bądźmy konkretni. Przy wyborze materaca w grę wchodzi kilka głównych czynników. Przybliżmy wszystko jak pod lupą na wybranych przykładach materacy Hilding, firmy, która produkuje najlepsze oprzyrządowanie do sypialni od 1939 roku.

Materac piankowy

Miłośnicy materacy piankowych mogą zwrócić uwagę na model Hilding Boogie. Zaliczymy do materacy uniwersalnych. Wkład zawiera warstwę higienicznego lateksu. Całość jest profilowana w wysokoelastycznej pianki o znakomitych właściwościach prozdrowotnych i olbrzymiej trwałości. Ten model oprócz pianki wysokoelastycznej jest zbudowany z niezwykle nowoczesnej pianki FloFom, która przekazuje nam najlepsze wrażenia z przebywaniu na powierzchni materaca.

Sprężynowy materac

Natomiast gdy naszym wyborem staje się materac sprężynowy, wtedy chętnie wypróbujemy Hilding Lambada. Bardzo solidna konstrukcja oparta o nową generację gęsto rozmieszczonych, wysokich sprężynek Pocket Plus, z których każda została umieszczona w osobnej kieszeni. Materac znakomicie znosi obciążenie, dysponuje wspaniałym współczynnikiem nacisku punktowego, co wprost przekłada się na jakość snu i komfort. Lateks jest użyty jako warstwa najlepiej radząca sobie z bólami mięśni i kręgosłupa (przeczytaj więcej na zdrowykregoslup.pl). Przy tym możemy liczyć na ochronę przed bakteriami i grzybami – materac zachowuje higieniczną czystość, a wykonany ze świetnych materiałów pokrowiec możemy prać. Pocket Plus obecnie stanowi technologię budowy materacy sprężynowych, którą można zalecać jako najzdrowszą i najwygodniejszą z punktu widzenia użytkownika.

Poprawa jakości snu – materac nawierzchniowy

Materace nawierzchniowe stosujemy, aby skompensować braki, jakie wykazuje nasze leżysko. To materace cienkie, układane na wcześniej używanej podstawie, ich zadaniem jest wyrównanie u uładzenie powierzchni. W tej materii polecamy znakomity materac nawierzchniowy Hilding Alt, który oprócz wspomnianych wyżej funkcji chroni także materac podstawowy przed zużyciem, jak również wyraźnie poprawia komfort. Został zbudowany z najnowocześniejszej pianki visco, jest termoaktywny, wyczuwa temperaturę naszego ciała i reaguje na nią. Ponadto materac Alt może zostać odziany w wybrany przez nas pokrowiec, co jeszcze silniej wzmaga prozdrowotność i higieniczność snu.

Podsumowanie – Hilding Anders

Hilding to światowej sławy szwedzka firma, która opracowuje i stosuje w swojej praktyce najnowsze technologie jakości snu. Tysiące wykwalifikowanych inżynierów codziennie tworzy materace znane na każdym kontynencie świata. Dla regionu naszego kraju Hilding przeprowadził szeroko zakrojone badania zwyczajów dotyczących snu wśród Polek i Polaków. Efektem jest najwyższa jakość w świetnych cenach.