Jakiś czas temu informowaliśmy Państwa o pracach remontowych przeprowadzanych w domach mieszkańców naszego powiatu przez ekipę programu „Nasz nowy dom”. Katarzyna Dowbor, Artur Witkowski oraz Martyna Kupczyk i ich załoga remontowali m.in. dom w Woli Burzeckiej. Telewizja Polsat odcinek o tym remoncie wyemituje w czwartek
15 kwietnia o godzinie 20:05.

  Jak piszą twórcy programu „Nasz nowy dom” „w Woli  Burzeckiej w starym domu bez łazienki mieszkają Barbara i Piotr oraz ich wnuczka Oliwia. Mama dziewczynki nie interesuje się wychowaniem dziecka, a jej ojciec zginął w wypadku. Jeśli warunki mieszkaniowe rodziny nie poprawią się, dziadkowie mogą stracić prawo do opieki nad wnuczką. Piece w domu stanowią zagrożenie dla dziecka, Oliwia nie ma też własnego pokoju. Ekipa budowlana Artura Witkowskiego i Martyny Kupczyk prowadzi remont w ekstremalnych zimowych warunkach.”

  Ekipa programu „Nasz nowy dom” przeprowadzała również remont w Łukowie w jednym z mieszkań w bloku na osiedlu Chącińskiego. Odcinek na temat tego remontu wyemitowany będzie 22 kwietnia o godz. 20.05.

  O tej metamorfozie możemy przeczytać że „Pani Krystyna opiekuje się wnuczką, siedmioletnią Darią. Ponieważ rodzice nie poświęcali dziewczynce uwagi, w końcu została jej opiekunem prawnym. Starsza pani nie ma jednak własnego lokum i wraz z wnuczką pomieszkuje kątem u swoich córek. Ogromnym wysiłkiem całej rodziny udało się kupić dla nich mieszkanie na jednym z łukowskich osiedli. Nie nadaje się ono jednak do zamieszkania. Instalacja elektryczna jest w bardzo złym stanie, w mieszkaniu brakuje podłóg, kuchni i jakichkolwiek mebli. Pani Krystyny nie stać na remont. Pomogą architekt Maciej Pertkiewicz i Artur Witkowski z ekipą budowlaną.”