Maciej Syga został dyrektorem sportowym w klubie ŁKS Orlęta Łuków. Trener pracujący wspólnie z Dariuszem Solnicą przy pierwszym zespole będzie odpowiadał za całokształt pracy akademii Orląt. „Jego zadaniem jest wprowadzenie klubu na wyższy poziom jeżeli idzie o jakość szkolenia młodzieży” – czytamy na oficjalnym profilu klubu na Facebooku.

  Prezes Orląt Paweł Sych, o zatrudnieniu dyrektora sportowego w klubie wspominał w wywiadzie udzielonym Telewizji Master już na początku lutego. Mówił wtedy:  „Martwi mnie brak postępu w rozwoju klubu, w profesjonalizmie –  szczególnie w piłce nożnej (…) Dużo rzeczy mam na głowie, muszę uciekać z tego zajmowania się całością, bo nie pobieram za to żadnych środków i nie chcę pobierać. Wolę oddać to komuś kto będzie pracował i będzie zarabiał i prowadził to wszystko tak jak należy. Dyrektor sportowy będzie zawiadywał całym procesem szkolenia i zarządzaniem biurowym”.

  Maciej Syga pracę dyrektora sportowego będzie w dalszym ciągu łączył funkcją drugiego trenera seniorskiej drużyny ŁKS Orlęta Łuków.

  W klubie trenuje około 350 zawodników sekcji piłkarskich, 40 zapaśników i 15 pięściarzy.

  Obecnie podopieczni trenerskiego duetu Solnica-Syga zajmują 10 miejsce w tabeli Hummel IV ligi lubelskiej. Najbliższy mecz Orlęta rozegrają 20 marca na wyjeździe
z Lublinianką.