Ruszają zapisy na pierwszy w Łukowie triathlon. Imprezę organizują Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz  Klub Biegacza V-Max Adamów. Zawody „ludzi z żelaza” odbędą się 17 i 18 lipca nad zalewem Zimna Woda.

  W triathlonie będą mogły brać udział dzieci, młodzież i dorośli. Dzieci poniżej 12 roku życia będą miały do pokonania 100 m pływania, 1,5 km na rowerze i 500 m biegu. Taką samą trasę pokonają dzieci  z rocznika 2008-09. Młodzież w wieku 14-15 lat będzie startować na dwukrotnie dłuższym dystansie.   Dorośli wystartują w niedzielę na dystansie 1/4 Ironmen. Zawodnicy będą mieli do pokonania 950 m w wodzie, 45 km na rowerze oraz 10,5 km biegu. Będzie można również wystartować na dystansie połowę krótszym. Do zawodów mogą zgłosić się również 3-osobowe sztafety.

  Zgłoszenia do triathlonu będą przyjmowane elektronicznie na stronie www.triathlonwzimnejwodzie.pl. Wpisowe dla osób dorosłych wynosi około 100 zł.  Dzieci i młodzież startują bezpłatnie.  Obowiązuje limit uczestników 250 osób na każdym dystansie. Szczegóły na stronie OSiR w Łukowie.