Kolejny raz, dzięki informacjom od mieszkańców, łukowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Jadący ciężarówką 42-latek, który prowadząc auto jadł i popijał posiłek piwem, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Natomiast 25-latek z gminy Łuków jechał audi mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

  W środę 24 lutego przed godziną 20.00 z dyżurnym łukowskiej komendy skontaktował się anonimowy rozmówca. Poinformował on o jadącym od strony Międzyrzeca Podlaskiego samochodzie ciężarowym. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca ciężarówki może być pod wpływem alkoholu. Bezpośrednio po zgłoszeniu opisywany samochód zatrzymali policjanci z łukowskiej drogówki. Mundurowi zauważyli, że kierujący autem 42-letni obcokrajowiec w trakcie jazdy jadł posiłek. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, ale mężczyzna jedzenie popijał piwem. Po sprawdzeniu okazało się, że 42-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i spędził noc w policyjnej celi.

  Kilka minut po tym zgłoszeniu, do dyżurnego wpłynęła kolejna informacja, z której wynikało, że w Sulejach jeździ samochód marki Audi, którego kierowca może być pijany. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce odnaleźli stojącą na drodze opisywaną osobówkę. Z ich ustaleń wynikało, że autem tym kierował miejscowy 25-latek. Młody mężczyzna twierdził, że nie jeździł samochodem, ale nie potrafił logicznie wytłumaczyć w jaki sposób jego auto znalazło się na drodze. Mundurowi nie uwierzyli w jego zapewnienia, a kolejne ustalenia utwierdziły ich w przekonaniu, że on był kierowcą audi. Po sprawdzeniu okazało się, że 25-latek miał prawie 2 promile alkoholu. Również i on stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnej celi.

  Zatrzymanym mężczyznom grozi co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Kierowcy ci będą jeszcze musieli zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

  Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.