Poseł Sławomir Skwarek apeluje, aby jeszcze raz zasiąść i wypracować konsensus w sprawie modernizacji Placu Narutowicza. W swoim felietonie z cyklu „Prawym Okiem”, pisze m.in.:

  „Plac Narutowicza w Łukowie położony jest w obrębie najbardziej reprezentacyjnych i najważniejszych budynków miasta. Nic więc dziwnego, że od wielu lat mówi się o jego przebudowie (…)” Poseł PiS przypomina, że w 2015r. za kadencji burmistrza Dariusza Szustka został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs architektoniczno-urbanistyczny, w którym zwyciężyła praca studentów Politechniki Poznańskiej. Jednak do końca swojej kadencji burmistrz Szustek, z różnych względów, przede wszystkim myśląc o pozyskaniu środków zewnętrznych tego zadania nie zrealizował. Obecny burmistrz Łukowa Piotr Płudowski postanowił powrócić do tego zadania, jednak z nowym projektem. Opozycja zarzuca, że w nowej koncepcji jest zbyt duże ograniczenie miejsc parkingowych.

  Poseł pisze, że w rozmowach na temat remontu Placu Narutowicza, zaangażowani byli m.in. burmistrzowie Łukowa, radni, konserwator zabytków, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego. I kończy felieton słowami: „Panie, Panowie, Szanowni Państwo – na tym etapie jest jeszcze czas aby zasiąść do wspólnych rozmów i wypracować konsensus. Łuków potrzebuje rewitalizacji „Placu Zgody” – Placu Narutowicza.

  Cały felieton posła Sławomira Skwarka dostępny jest na stronie www.telewizja.lukow.pl