„Nie mam zaufania do osoby, która działa na szkodę klubu” – mówi Paweł Sych. Tak prezes ŁKS Orlęta Łuków skomentował decyzję o nie podpisaniu na 2021 rok umowy z trenerem podnoszenia ciężarów Robertem Dołęgą.

  W wywiadzie udzielonym Telewizji Master Paweł Sych podkreśla, że decyzję o nie podpisaniu nowej umowy z trenerem Dołęgą podjął po odrzuceniu przez Radę Miasta projektu budowy krytego, pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Jednym z głosujących przeciw tej inwestycji był radny Robert Dołęga.

  Robert Dołęga pracował w łukowskim klubie jako trener młodych sztangistów od 2007 roku. Jego wychowankowie, m.in. Łukasz Ławecki, Marcin Izdebski i Jarosław Daniluk, zdobywali medale mistrzostw Polski juniorów i seniorów. Za jego trenerskiej kadencji Orlęta rywalizowały w I lidze sztangistów.

  Robert Dołęga jest wychowankiem łukowskich Orląt. Brał udział w Igrzyskach Olimpijskich. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, Europy i Świata. W 2017 roku był trenerem kadry narodowej seniorów w podnoszeniu ciężarów. Jest także współzałożycielem i prezesem Zarządu Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

fot. PZPC