Łuków po raz kolejny zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach naszego miasta i ościennych miejscowości pojawi się ponad stu sześćdziesięciu wolontariuszy. Z powodu pandemii w naszym mieście nie odbędzie się tradycyjny koncert. Łukowski Sztab WOŚP przygotował jednak alternatywne rozwiązania oraz koncerty i licytacje on-line.

  W dniu finału tj. 31 stycznia, na facebooku (Telewizji Master, OSiR, ŁOK i Lukow24) będą dostępne transmisje na żywo:

– zaprezentujemy „perełki” naszych aukcji; – wystąpi zespół ŁOKej Band, Alicja Dziurdziak, Klaudia Borejko; – zaprosimy mieszkańców Łukowa i powiatu łukowskiego do udziału w konkursie „Domowe światełko do nieba”; – przejedziemy się ulicami miasta z grupą Bears Riders oraz z grupą Audi Team Łuków; – Klub Motocyklowy Moto Weterani, Towarzystwo Fruwającej Muchy zapraszają na wystawę dawnych motocykli oraz pamiątkowe zdjęcie z Jurkiem Owsiakiem na Plac Solidarności i Wolności; – zażyjemy „gorącej” kąpieli w lodowatej wodzie z łukowską grupą morsów; – o godzinie 20.00 połączymy się „z dobrymi aniołami”, poprzez symboliczne światełko do nieba.

  A wszystko to pokażemy podczas transmisji na żywo o godzinie 10.00, 14.00, 18.00 na facebooku: Ośrodka Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenia „Nasz Region”, Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz Telewizji Master.

   W dniu Finału w Łukowie i powiecie łukowskim będzie prowadzona całodzienna zbiórka do puszek kwestarskich przez ponad 160 wolontariuszy. Odbędzie się również zbiórka krwi, której organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”. Kroplą krwi będzie można podzielić się w dniu finału w godzinach 11.00-16.00 w budynku Łuksji (wejście do ul. Spółdzielczej, 3 piętro). Organizatorzy zapraszają do licytacji przedmiotów na Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/wosp-lukow

  Zebrane pieniądze przez wolontariuszy zostaną przeliczone przez Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie oraz Bank Spółdzielczy w Łukowie.

  Łukowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w latach 1999-2020 (22 finały) zebrał łącznie 1.872.437,67 zł oraz 253,8 l krwi.

  Łukowski Szpital im. Św. Tadeusza w latach 1994 – 2020 został obdarowany sprzętem o łącznej wartości 1 274 382,98 zł (według Fundacji WOŚP). W tym finale również liczymy na dobre serce mieszkańców całego powiatu Łukowskiego.