Karolina Gałązka, Jolanta Wysokińska i Urszula Sak, uczennice z Zespołu Szkół nr 3 im. W. S. Reymonta w Łukowie awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W marcu powalczą o udział w ogólnopolskim finale.

  Jak informuje nas Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim, olimpiada to część „Lekcji z ZUS”, edukacyjnego projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zakłada on propagowanie wiedzy o ubezpieczeniach, zasiłkach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy. Laureaci olimpiady mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe.

  Z powodu pandemii etap szkolny odbył się w grudniu przez internet. Z województwa lubelskiego do dalszych rozgrywek awansowały 22 zespoły. – Niektóre z nich są z nami od lat. Ale są też szkoły, które zgłosiły się do olimpiady i „Lekcji z ZUS” po raz pierwszy lub po przerwie. Cieszy nas to podwójnie, bo zdajemy sobie sprawę, że nauka zdalna i okoliczności związane z pandemią niekoniecznie zachęcają uczniów do dodatkowej aktywności. Tym bardziej podziwiamy ambicję i zaangażowanie tych, którzy zdecydowali się na udział – mówi Krzysztof Piskorz, koordynator olimpiady w województwie lubelskim.

  W marcu uczniowie będą rywalizować w drużynach reprezentujących szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się między innymi uczennice Zespołu Szkół nr 3 im. W. S. Reymonta w Łukowie: Karolina Gałązka, Jolanta Wysokińska i Urszula Sak.

  Więcej informacji o projekcie na stronie www.zus.pl/edukacja.