TV box to dodatek, który znacznie zwiększy możliwości twojego telewizora. Oto 5 powodów, dla których warto go kupić.

Jeśli ze swojego telewizora generalnie jesteś zadowolony, ale marzy ci się smart TV, wcale nie musisz rezygnować z używanego do tej pory urządzenia. Tańszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem będzie zakup TV boxa, czyli miniaturowego komputera stanowiącego przystawkę do telewizora i znacznie zwiększającego jego funkcjonalność. Czemu warto zdecydować się na taki krok?

Zmień zwykły telewizor w smart TV

TV box może zamienić każdy nowszy telewizor w pełnoprawne smart TV. Jedynym warunkiem jest obecność złącza HDMI. Jeżeli twój odbiornik jest starszej generacji i posiada jedynie złącze SCART (tak zwane euro) lub RCA (chinch), podłączenie boxa również jest możliwe. W takim przypadku musisz wyposażyć się dodatkowo w odpowiedni adapter.

Odtwarzaj VOD na telewizorze

Serwisy takie jak Netflix, HBO GO czy YouTube mają często dużo ciekawszą ofertę niż stacje telewizje. Właściciele tradycyjnych odbiorników muszą jednak korzystać z nich w niezbyt wygodny sposób – na komputerze lub urządzeniach mobilnych. Dzięki TV boxowi łatwo zaś uruchomisz seriale czy filmy z ulubionych platform na dużym ekranie.

Treści z telefonu na dużym ekranie

Dzięki opcji miracast na ekranie telewizora połączonego z TV boxem można streamować obraz bezpośrednio z komputera, telefonu lub tabletu. To pozwala na przykład na zorganizowanie wieczoru z pokazem rodzinnych zdjęć z pamięci smartfona. Opcja połączenia urządzenia mobilnego z boxem pozwala zaś sterować za jego pomocą działaniem systemu – tak jak pilotem.

Nagrywaj dowolne materiały

TV boxy umożliwiają nagrywanie programów telewizyjnych lub materiałów z internetu. Nagrania mogą być zapisane w pamięci urządzenia lub na zewnętrznym dysku – o ile box posiada port USB.

Graj w gry bez konsoli

Na TV boxie nie zagrasz wprawdzie w produkcje wydane na konsole najnowszej generacji, ale mimo wszystko dla mniej wymagającego gracza możliwości są naprawdę spore. Do dyspozycji masz między innymi platformy gamingowe, gry wydane na Androida lub emulatory. Te ostatnie pozwolą ci przypomnieć sobie tytuły znane z kultowych komputerów i konsol lat 80 i 90.