Łukowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego ujawnili i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Sprzęt znajdował się w jednym z lokali na terenie miasta. Dwie kobiety już usłyszały zarzuty.

  W tym tygodniu łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali na terenie miasta. Z ich ustaleń wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

  Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. W lokalu zainstalowane były cztery automaty służące do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Mundurowi zabezpieczyli urządzenia i zatrzymali trzy osoby. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli też kilkadziesiąt puszek sprzedawanego tam bez zezwolenia piwa. W środę 20 stycznia zarzuty za zorganizowanie nielegalnych gier i sprzedaż alkoholu bez zezwolenia usłyszały 27-latka i 37-letnia łukowianka.  Zgodnie z ustawą o  grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.