Do Sądu Rejonowego w Łukowie trafił akt oskarżenia przeciwko siostrze zakonnej Sylwii Marii J. Zakonnicy pracującej w Przedszkolu Nazaretanek, Prokuratura Rejonowa w Puławach, postawiła zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad małoletnimi. O sprawie pisaliśmy już w 2019 roku.

  Rodzice jednego z pokrzywdzonych dzieci zgłosili się do Kuratorium Oświaty, że jedna z zakonnic w Przedszkolu Nazaretanek w Łukowie miała stosować przemoc wobec ośmiorga dzieci. Miała w zwyczaju krzyczeć na nie, wiązać im ręce, zaklejać usta taśmą. Dochodziło też do szarpania i ciągania. Wychowawczyni – według ustaleń śledczych – miała też swoje metody karania przedszkolaków. Jak któreś dziecko było nieposłuszne lub nie grzeczne, było zamykane w ciemnym pomieszczeniu gospodarczym.

  Według Prokuratury Maria Sylwia J. miała uderzyć jednego z chłopców ręką w pośladki. Jak informuje prokurator Katarzyna Abramowicz Piłat jednej z dziewczynek zakonnica miała naderwać jej ucho.

  Podejrzana nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Maria Sylwia J. nie przyznała się do winy. Złożyła wyjaśnienia. Zaprzeczyła zarzutom. Twierdziła, że nigdy nie stasowała przemocy wobec dzieci.